Archives‎ > ‎2015 Archives‎ > ‎

2015 - Gr 8 Girls Draw & Results

2015 Gr 8 Girls Final Standings
  Final Standings:  1st  Walnut Grove
2nd  W.A. Fraser
3rd  Lord Tweedsmuir
4th  Clayburn
5th  Semiahmoo
6th  Archbishop Carney
7th  MEI
8th  Holy Cross
  League MVP:   Tavia Rowell - Walnut Grove
  Allstar Team:
  Tana Pankratz - WA Fraser
   Sam Vudovic - Lord Tweedsmuir
   Caylee Watrin - Clayburn
   Natalia Munro - Walnut Grove
   Rolande Taylor - Walnut Grove

1st Round - Tues Feb. 17
 Game 1  3:30 pm  #16 Langley Christian 29
 vs
 Panorama Ridge 27
 @ Walnut Grove
 Game 2  6:30 pm  #1 Walnut Grove 77  vs
 South Delta 15  @ Walnut Grove
 
 Game 3  6:00 pm  #9 Brookswood 28  vs
 #24 G.W. Graham 23  @ Holy Cross
 Game 4  7:30 pm  #8 Holy Cross 41  vs
 #25 Chief Dan George 18
 @ Holy Cross
 
 Game 5  5:00 pm  #12 Southridge 23  vs
 #21 Vedder 29  @ Archbishop Carney
 Game 6  6:30 pm  #5 Archbishop Carney 43  vs
 #28 Fraser Heights 38  @ Archbishop Carney
 
 Game 7  3:30 pm  #13 Rosedale 43  vs
 #20 Earl Marriott 31  @ Tweedsmuir
 Game 8  6:30 pm  #4 Lord Tweedsmuir 33  vs
 #29 Maple Ridge 5  @ Tweedsmuir
 
 Game 9  6:00 pm  #15 Delta 26  vs
 #18 Elgin Park 24  @ Bateman
 Game 10  7:30 pm  #2 Clayburn 38  vs
 #31 Fleetewood Park 16  @ Bateman
 
 Game 11  6:00 pm  #10 Seaquam 36  vs
 #23 Agassiz 14  @ MEI Middle
 Game 12  7:30 pm  #7 MEI 40
 vs
 #26 Pitt Meadows 21  @ MEI Middle
 
 Game 13  6:30 pm  #11 H.D. Stafford 29
 vs
 #22 Enver Creek 26  @ Semiahmoo
 Game 14  3:30 pm  #6 Semiahmoo 39
 vs
 #27 Burnsview 16  @ Semiahmoo
 
 Game 15  6:00 pm  #14 Westview 32  vs
 #19 Abby Christian 33  @ Abby Middle
 Game 16  6:00 pm  #3 W.A. Fraser 44  vs
 #30 SRT 12  @ W.A. Fraser
 

   2nd  Round   Thurs. Feb. 19
 Game 17  6:00 pm Holy Cross 33  vs  Brookswood 28 @ Walnut Grove
 Game 18  7:30 pm
Walnut Grove 50  vs  Langley Christian 33
@ Walnut Grove
 
 Game 19  3:30 pm Archbishop Carney 21  vs  Vedder 17
@ Tweedsmuir
 Game 20  6:30 pm Lord Tweedsmuir 30
 vs  Rosedale 29
@ Tweedsmuir
 
 Game 21  6:00 pm MEI 36  vs  Seaquam 30 @ Bateman
 Game 22  7:30 pm Clayburn 55  vs  Delta 11 @ Bateman
 
 Game 23  6:00 pm Semiahmoo 35  vs  H.D. Stafford 15 @ W.A. Fraser
 Game 24  7:30 pm W.A. Fraser 56  vs  Abby Christian 34 @ W.A. Fraser
 
 
  Fraser Valley Championship Round  Fri, Sat, Mon Feb. 20, 21, 23 @ Archbishop Carney Secondary
 Day 1 - Fri. Feb. 20
 Game 25  3:30 pm
 Lord Tweedsmuir 32  vs  Archbishop Carney 28  
 Game 26  5:00 pm
 Walnut Grove 60  vs  Holy Cross 18
 
 Game 27  6:30 pm
 W.A. Fraser 56
 vs  Semiahmoo 32
 
 Game 28  8:00 pm
 Clayburn 43
 vs  MEI 15
 
 
 Day 2 - Sat. Feb 21
 Game 29  12:00 pm
 Archbishop Carney 32  vs  Holy Cross 28
 
 Game 30
 1:30 pm
 Semiahmoo 28  vs  MEI 18  
 Game 31
 3:00 pm
 Walnut Grove 45
 vs  Lord Tweedsmuir 18
 
 Game 32
 4:30 pm
 Clayburn 23
 vs  W.A. Fraser 27
 
 
 Day 3 - Mon. Feb. 23
 Game 33
 3:30 pm
 Holy Cross 39  vs  MEI 41
 
 Game 34
 5:00 pm
 Archbishop Carney 32
 vs  Semiahmoo 41
 
 Game 35
 6:30 pm
 Lord Tweedsmuir 30
 vs  Clayburn 29  
 Game 36
 8:00 pm
 Walnut Grove 57
 vs  W.A. Fraser 27  
 


Comments