Playoffs‎ > ‎

AAAA Boys Draw

2018 Sr AAAA Boys Final Standings
  Final Standings:  1st  A
2nd  B
3rd  C
4th  D
5th  E
6th  F
7th  G
8th  H
  League MVP:
  Name Here
 1st  Allstar Team:
Name 1
Name 2
Name 3
Name 4
Name 5
  2nd Allstar Team:
 Name 1
  Name 2
  Name 3
  Name 4
  Name 5

1st Round - Wednesday Feb. 14
 Game 1  6:30 pm  #16 Fleetwood Park 68
 vs
 #17 Abbotsford Sr. 83
 @ #1 Tamanawis
 Game 2  8:15 pm  #9 Princess Margaret 76  vs
 #24 Enver Creek 67  @ #1 Tamanawis
 
 Game 3  6:30 pm  #13 Riverside 85  vs
 #20 Sullivan Heights 64  @ #4 Holy Cross
 Game 4  8:15 pm  #12 Pinetree 69  vs
 #21 Mission 56  @ #4 Holy Cross
 
 Game 5  6:30 pm  #14 Panorama Ridge 57  vs
 #19 Yale 66  @ #3 Walnut Grove
 Game 6  8:15 pm  #11 Terry Fox 86  vs
 #22 North Surrey 54  @ #3 Walnut Grove
 
 Game 7  6:30 pm  #15 Centennial 73  vs
 #18 South Delta 66  @ #2 Semiahmoo
 Game 8  8:15 pm  #10 Charles Best 69
 vs
 #23 Johnston Heights 57
 @ #2 Semiahmoo
 
 
  2nd Round - Friday Feb. 16
 Game 9  6:30 pm  #8 Guildford Park 81  vs
 Princess Margaret 89  @ #1 Tamanawis
 Game 10  8:15 pm  #1 Tamanawis 94  vs
 Abbotsford Sr. 77  @ #1 Tamanawis
 
 Game 11  6:30 pm  #5 Lord Tweedsmuir 101  vs
 Pinetree 96  @ #4 Holy Cross
 Game 12  8:15 pm  #4 Holy Cross 93
 vs
 Riverside 63  @ #4 Holy Cross
 
 Game 13  6:30 pm  #6 W.J. Mouat 99 
 vs
 Terry Fox 53  @ #3 Walnut Grove
 Game 14  8:15 pm  #3 Walnut Grove 104
 vs
 Yale 81  @ #3 Walnut Grove
 
 Game 15  6:30 pm  #7 Heritage Woods 87  vs
 Charles Best 67
 @ #2 Semiahmoo
 Game 16  8:15 pm  #2 Semiahmoo 80  vs
 Centennial 44  @ #2 Semiahmoo
 
 
2nd Round Monday Feb. 19
 Game 17
  6:30 pm
 Guildford Park 95
 vs  Abbotsford Sr.  72
 @ #1 Seed
 Game 18
  8:15 pm
 Tamanawis 74
 vs  Princess Margaret 72
 @ #1 Seed
 
 Game 19
  6:30 pm
 Pinetree 75
 vs  Riverside 45
 @ #4 Seed
 Game 20
  8:15 pm
 Holy Cross 67
 vs  Lord Tweedsmuir 75
 @ #4 Seed
 
 Game 21
  6:30 pm
 Terry Fox 83
 vs  Yale 67
 @ #3 Seed
 Game 22
  8:15 pm  Walnut Grove 75
 vs  W.J. Mouat 78
 @ #3 Seed
 
 Game 23
  6:30 pm
 Charles Best 47
 vs  Centennial 58
 @ #2 Seed
 Game 24
  8:15 pm
 Semiahmoo 89
 vs  Heritage Woods 68
 @ #2 Seed
 
 
Fraser Valley Championships  Fleetwood Park & Langley Events Centre
Wednesday Feb. 21 - Fleetwood Park
 Game 25
  3:00pm
 Guildford Park 72
vs  Walnut Grove 110
  Fleetwood Park
 Game 26
  4:45pm
 Pinetree 91
vs  Heritage Woods 72
  Fleetwood Park
 Game 27
  6:30pm
 Terry Fox 67
vs
 Princess Margaret 38
  Fleetwood Park
 Game 28   8:15pm  Centennial
vs   Holy Cross
  Fleetwood park
 
Thursday Feb. 22 - LEC
 Game 29   3:00pm  Walnut Grove  vs    Pinetree   South Court
 Game 30   4:45pm  Terry Fox vs  Winner 28   South Court
 Game 31   6:30pm  Tamanawis vs  Lord Tweedsmuir
  South Court
 Game 32   8:15pm  W.J. Mouat
vs  Semiahmoo   South Court
 
Sunday Feb. 25 - LEC
 Game 33   6:00pm  Loser 29  vs  Loser 30  7th/8th
South Court
 Game 34   6:00pm  Winner 29 vs  Winner 30 5th / 6th
Fieldhouse
 Game 35   6:00pm  Loser 31 vs  Loser 32 3rd / 4th
Centre Court
 Game 36   8:00pm  Winner 31 vs  Winner 32 1st / 2nd
Centre Court

 

Comments