Playoffs‎ > ‎

Jr. Boys

2018 Junior Boys Final Standings
  Final Standings:  1st  Lord Tweedsmuir
2nd  Seaquam
3rd  Centennial
4th  Abby Sr.
5th  Fleetwood Park
6th  G.W. Graham
7th  Guildford Park
8th  Terry Fox
  League MVP:   Jaeden Reid - Lord Tweedsmuir
  Allstar Team:   Carlin Dick - Abby Sr.
  Dominic Parolin - Centennial
  Josh Hamulas - Lord Tweedsmuir
  Mitchell Hope - Seaquam
  Jayden Panganiban _ Seaquam

1st Round - Tues. Feb. 13
 Game 1  6:00 pm  #16 Semiahmoo 63
 vs
 #17 MEI 66
 @ MEI
 Game 2  7:30 pm  #1 Centennial 80
 vs
 #32 Westview 44
 @ MEI
 
 Game 3  3:00 pm  #9 Guildford Park 51
 vs
 #24 Langley Fundamental 28
 @ Guildford Park
 Game 4  4:30 pm  #8 Yale 54
 vs
 #25 Walnut Grove 44
 @ Yale
 
 Game 5  3:00 pm  #12 Brookswood 51
 vs
 #21 Pitt Meadows 53
 @ Yale
 Game 6  4:30 pm  #5 G.W. Graham 61
 vs
 #28 Delta 46
 @ Guildford Park
 
 Game 7  6:00 pm  #13 Sullivan Heights 59
 vs
 #20 North Delta 54
 @ W.J. Mouat
 Game 8  7:30 pm  #4 Seaquam 69
 vs
 #29 Johnston Heights 50
 @ W.J. Mouat
 
 Game 9  6:00 pm  #15 Thomas Haney 73
 vs
 #18 Port Moody 64
 @ Yale
 Game 10  7:30 pm  #2 Lord Tweedsmuir 57
 vs
 #31 Maple Ridge 18
 @ Yale
 
 Game 11  6:00 pm  #10 Fleetwood Park 72
 vs
 #23 Unity Christian 43
 @ Guildford Park
 Game 12  7:30 pm  #7 Heritage Woods 64
 vs
 #26 Enver Creek 36
 @ Guildford Park
 
 Game 13  3:00 pm  #11 Abby Sr. 73
 vs
 #22 Holy Cross 54
 @ Abbotsford Sr.
 Game 14  4:30 pm  #6 Southridge 53
 vs
 #27 Sardis 28
 @ Abbotsford Sr.
 
 Game 15  6:00 pm  #14 Abby Traditional 52
 vs
 #19 Terry Fox 58
 @ Abbotsford Sr.
 Game 16  7:30 pm  #3 Tamanawis 72
 vs
 #30 Langley Christian 40
 @ Abbotsford Sr.
 

  2nd  Round   Wed. Feb. 14
 Game 17  6:00 pm Yale 47  vs  Guildford Park 54 @ Yale
 Game 18  7:30 pm
Centennial 65  vs  MEI 36
@ Yale
 
 Game 19  3:00 pm G.W. Graham 48  vs  Pitt Meadows 28
@ Yale
 Game 20  4:30 pm Seaquam 52  vs  Sullivan Heights 36
@ Yale
 
 Game 21  6:00 pm Heritage Woods 42  vs  Fleetwood Park 43 W.J. Mouat
 Game 22  7:30 pm Lord Tweedsmuir 74  vs  Thomas Haney 44 W.J. Mouat
 
 Game 23  3:00 pm Southridge 47  vs  Abby Sr. 68 W.J. Mouat
 Game 24  4:30 pm Tamanawis 41  vs  Terry Fox 57 @ W.J. Mouat
 
 
  Fraser Valley Championship Round 
Thurs. Feb 15 - Sat. Feb 17
@ Abbotsford Sr. Secondary
 Day 1 - Thurs. Feb. 15
 Game 25  3:00 pm
 Seaquam  62  vs  G.W. Graham  60  
 Game 26  4:30 pm
 Centennial 74  vs  Guildford Park 59
 
 Game 27  6:00 pm
 Terry Fox  44
 vs  Abby Sr.  58
 
 Game 28  7:30 pm
 Lord Tweedsmuir 62
 vs  Fleetwood Park  47
 
 
 Day 2 - Fri. Feb. 16
 Game 29  3:00 am
 G.W. Graham 53  vs  Guildford Park 49
 
 Game 30
 4:30 am
 Terry Fox 49  vs  Fleetwood Park 52  
 Game 31
 6:00 pm
 Centennial 46
 vs  Seaquam 54
 
 Game 32
 7:30 pm
 Lord Tweedsmuir 62
 vs  Abby Sr. 60
 
 
 Day 3 - Sat. Feb. 17
 Game 33
 3:00 pm
 Guildford Park 56  vs  Terry Fox 51
 
 Game 34
 4:30 pm
 G.W. Graham 42
 vs  Fleetwood Park 55
 
 Game 35
 6:00 pm
 Centennial 55
 vs  Abby Sr. 46
 
 Game 36
 7:30 pm
 Seaquam 42
 vs  Lord Tweedsmuir 61  
 


Comments