Playoffs‎ > ‎

Jr. Girls

2018 Junior Girls Final Standings
  Final Standings:  1st  Walnut Grove
2nd  Brookswood
3rd  Yale
4th  Riverside
5th  North Surrey
6th  Fraser Heights
7th  St. John Brebeuf
8th  Lord Tweedsmuir
  League MVP:   Fanai Taylor - Taylor
  Allstar Team:   Maria Kim - Riverside
Kyleigh Boldt - Yale
Quinn Jasper - Brookswood
Julianna Jacobs - Walnut Grove
Anneke Clairnie - Walnut Grove

1st Round - Tues Feb. 13
 Game 1  6:30 pm  #16 Fleetwood 47
 vs
 #17 Abby Chrisitian 31
 @ Riverside
 Game 2  8:00 pm  #1 Riverside 61
 vs
 #32 Semiahmoo 15
 @ Riverside
 
 Game 3  3:30 pm  #9 Fraser Heights 55
 vs
 #24 South Delta 35
 @ Riverside
 Game 4  5:00 pm  #8 Abby Sr. 45
 vs
 #25 Southridge 34
 @ Riverside
 
 Game 5  6:00 pm  #12 MEI 37
 vs
 #21 Burnsview 26
 @ Sardis
 Game 6  7:30 pm  #5 Brookswood 69
 vs
 #28 Enver Creek 15
 @ Sardis
 
 Game 7  6:00 pm  #13 St. John Brebeuf 55
 vs
 #20 Archbishop Carney 28
 @ Chilliwack Sr.
 Game 8  7:30 pm  #4 Earl Marriott 57
 vs
 #29 Chilliwack 40
 @ Chilliwack Sr.
 
 Game 9  6:00 pm  #15 Langley Fundamental 45
 vs
 #18 Robert Bateman 44
 @ G.W. Graham
 Game 10  7:30 pm  #2 Yale 71
 vs
 #31 Terry Fox 17
 @ G.W. Graham
 
 Game 11  3:00 pm  #10 North Surrey 49
 vs
 #23 Pitt Meadows 21
 @ Chilliwack Sr.
 Game 12  4:30 pm  #7 Seaquam 55
 vs
 #26 Maple Ridge 19
 @ Chilliwack Sr.
 
 Game 13  3:00 pm  #11 W.J. Mouat 32
 vs
 #22 Panorama Ridge 29
 @ Unity Christian
 Game 14  4:30 pm  #6 lord Tweedsmuir 48
 vs
 #27 Delview 28
 @ Unity Christian
 
 Game 15  6:00 pm  #14 Heritage Woods 34
 vs
 #19 R.E. Mountain 38
 @ Unity Christian
 Game 16  7:30 pm  #3 Walnut Grove 62
 vs
 #30 Holy Cross 30
 @ Unity Christian
 

  2nd  Round   Wed. Feb. 14
 Game 17  6:00 pm Abby Sr. 39  vs  Fraser Heights 47 @ G.W. Graham
 Game 18  7:30 pm
Riverside 63  vs  Fleetwood Park 32
@ G.W. Graham
 
 Game 19  3:00 pm Brookswood 43  vs  MEI 38
@ G.W. Graham
 Game 20  4:30 pm Earl Marriott 44  vs  St. John Brebeuf 52
@ G.W. Graham
 
 Game 21  6:00 pm Seaquam 42  vs  North Surrey 52 @ Chilliwack Sr.
 Game 22  7:30 pm Yale 72  vs  Langley Fundamental 33 @ Chilliwack Sr.
 
 Game 23  3:00 pm Lord Tweedsmuir 37  vs  W.J. Mouat 28
@ Chilliwack Sr.
 Game 24  4:30 pm Walnut Grove 71  vs  RE Mountain 29 @ Chilliwack Sr.
 
 
  Fraser Valley Championship Round 
Thurs. Feb. 15 - Sat. Feb. 17 
@ Sardis Senior Secondary
 Day 1 - Thurs. Feb. 15
 Game 25  3:00 pm
 St. John Brebeuf 35
 vs  Brookswood 41
 
 Game 26  4:30 pm
 Riverside 44  vs  Fraser Heights 38
 
 Game 27  6:00 pm
 Walnut Grove 62
 vs  Lord Tweedsmuir 35
 
 Game 28  7:30 pm
 Yale 59
 vs North Surrey 37
 
 
 Day 2 - Fri. Feb. 16
 Game 29  3:00 am
 St. John Brebeuf  43
 vs  Fraser Heights  52
 
 Game 30
 4:30 am
 Lord Tweedsmuir 36  vs  North Surrey 50  
 Game 31
 6:00 pm
 Riverside 36
 vs  Brookswood 42
 
 Game 32
 7:30 pm
 Yale 38  vs  Walnut Grove 40
 
 
 Day 3 - Sat. Feb. 17
 Game 33
 3:00 pm
 St. John Brebeuf 45  vs  Lord Tweedsmuir 44
 
 Game 34
 4:30 pm
 Fraser Heights 44
 vs  North Surrey 50
 
 Game 35
 6:00 pm
 Riverside 43
 vs  Yale 49
 
 Game 36
 7:30 pm
 Brookswood 40
 vs  Walnut Grove 55  
 


Comments